1771305324
17 თებერვალი: როგორი ამინდია მოსალოდნელი საქართველოში?17 თებერვალს ქუთაისში მზიანი ამინდს ელოდებიან, დღისით +21 და ღამით +13 გრადუსია მოსალოდნელი.ნალექს არც ოზურგეთში ელოდებიან, დღისით +21 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +12 გრადუსი იქნება. ბათუმში დღისით ჰაერი +22 გრადუსამდე გათბება, ხოლო ღამით +14 გრადუსი დაფიქსირდება.უნალექო ამინდია ფოთშიც. დღისით +22 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +14 გრადუსია მოსალოდნელი. ნალექი არც ზუგდიდში იქნება, დღისით ტემპერატურა +21, ღამით კი +12 გრადუსია ნავარაუდევი.სოხუმშიც უნალექო დღეა. +20 გრადუსია მოსალოდნელი დღისით, ღამით +12 გრადუსი დაფიქსირდება.მესტიაში მცირე ნალექი იქნება. დღისით +10 გრადუსი იქნება, ღამით კი +3 გრადუსი დაფიქსირდება. ამბროლაურში მცირე ნალექია მოსალოდნელი, ჰაერი +17 გრადუსამდე გათბება, ღამით კი +5 გრადუსი დაფიქსირდება.ჭიათურაში მზიანი ამინდია, დღისით +20 გრადუსი, ღამით კი +8 გრადუსი დაფიქსირდება. ახალციხეშიც მზიანი დღეა, დღისით +15 გრადუსი, ღამით კი +2 გრადუსი იქნება.ნალექს არც ახალქალაქში ელოდებიან. ტემპერატურა დღისით +15, ღამით კი +3 დაფიქსირდება.ბორჯომში მზიანი დღეა, +15 იქნება დღისით, ღამით კი +5 გრადუსი დაფიქსირდება. უნალექო დღეა მოსალოდნელი ბაკურიანში, დღისით +10 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით -3 გრადუსი დაფიქსირდება.უნალექო დღეს ელოდებიან გორში, დღისით +20 გრადუსი, ღამის განმავლობაში კი +4 გრადუსი დაფიქსირდება. ცხინვალში ჰაერის ტემპერატურა +19 გრადუსი იქნება, ღამით კი +3 გრადუსი დაფიქსირდება.გუდაურშიც მცირე ნალექია მოსალოდნელი, დღის განმავლობაში +6 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი ჰაერის ტემპერატურა -3 გრადუსი იქნება. ნალექი არც ომალოში იქნება, +8 ღამით კი -1 გრადუსი დაფიქსირდება.ლაგოდეხში მზიანი დღეს ელოდებიან. ჰაერის ტემპერატურა დღის განმავლობაში +20 გრადუსი იქნება, ღამით კი +10 გრადუსი დაფიქსირდება. უნალექო დღე იქნება თელავში, +19 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +10 გრადუსია ნავარაუდევი.ნალექი არც გურჯაანში იქნება. დღისით +20 გრადუსი, ღამით კი +10 გრადუსი დაფიქსირდება. სიღნაღში უნალექო დღეა მოსალოდნელი, დღისით +18 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით +9 გრადუსი დაფიქსირდება.რუსთავშიც მოღრუბლული და უნალექო დღეა მოსალოდნელი, დღისით +19 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით კი +7 გრადუსი დაფიქსირდება.თბილისშიც უნალექო და მზიან დღეს ელოდებიან. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +18 გრადუსს მიაღწევს, ღამით კი +7 გრადუსი იქნება.
1771219113
როგორი ამინდია მოსალოდნელი 16 თებერვალს16 თებერვალს ქუთაისში მოღრუბლულ ამინდს ელოდებიან, დღისით +25 და ღამით +17 გრადუსია მოსალოდნელი.ნალექს არც ოზურგეთში ელოდებიან, დღისით +23 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +15 გრადუსი იქნება. ბათუმში დღისით ჰაერი +25 გრადუსამდე გათბება, ხოლო ღამით +15 გრადუსი დაფიქსირდება.უნალექო ამინდია ფოთშიც. დღისით +23 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +17 გრადუსია მოსალოდნელი. ნალექი არც ზუგდიდში იქნება, დღისით ტემპერატურა +24, ღამით კი +15 გრადუსია ნავარაუდევი.სოხუმშიც უნალექო დღეა. +22 გრადუსია მოსალოდნელი დღისით, ღამით +15 გრადუსი დაფიქსირდება.მესტიაში უნალექო დღე იქნება. დღისით +11 გრადუსი იქნება, ღამით კი +3 გრადუსი დაფიქსირდება. ამბროლაურში უნალექო ამინდია, ჰაერი +20 გრადუსამდე გათბება, ღამით კი +7 გრადუსი დაფიქსირდება.ჭიათურაში უნალექო ამინდია, დღისით +21 გრადუსი, ღამით კი +12 გრადუსი დაფიქსირდება. ახალციხეშიც მზიანი დღეა, დღისით +17 გრადუსი, ღამით კი +2 გრადუსი იქნება.ნალექს არც ახალქალაქში ელოდებიან. ტემპერატურა დღისით +15, ღამით კი +3 დაფიქსირდება.ბორჯომში უნალექო დღეა, +18 იქნება დღისით, ღამით კი +5 გრადუსი დაფიქსირდება. უნალექო დღეა მოსალოდნელი ბაკურიანში, დღისით +12 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით -1 გრადუსი დაფიქსირდება.უნალექო დღეს ელოდებიან გორში, დღისით +20 გრადუსი, ღამის განმავლობაში კი +4 გრადუსი დაფიქსირდება. ცხინვალში ჰაერის ტემპერატურა +19 გრადუსი იქნება, ღამით კი +3 გრადუსი დაფიქსირდება.გუდაურშიც უნალექო ამინდია მოსალოდნელი, დღის განმავლობაში +7 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი ჰაერის ტემპერატურა -3 გრადუსი იქნება. ნალექი არც ომალოში იქნება, +6 ღამით კი -2 გრადუსი დაფიქსირდება.ლაგოდეხში უნალექო დღეს ელოდებიან. ჰაერის ტემპერატურა დღის განმავლობაში +17 გრადუსი იქნება, ღამით კი +9 გრადუსი დაფიქსირდება. უნალექო დღე იქნება თელავში, +18 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +8 გრადუსია ნავარაუდევი.ნალექი არც გურჯაანში იქნება. დღისით +19 გრადუსი, ღამით კი +8 გრადუსი დაფიქსირდება. სიღნაღში უნალექო დღეა მოსალოდნელი, დღისით +18 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით +8 გრადუსი დაფიქსირდება.რუსთავშიც მოღრუბლული და უნალექო დღეა მოსალოდნელი, დღისით +18 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით კი +7 გრადუსი დაფიქსირდება.თბილისშიც უნალექო დღეს ელოდებიან. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +17 გრადუსს მიაღწევს, ღამით კი +7 გრადუსი იქნება.
1770963789
როგორი ამინდია მოსალოდნელი საქართველოში 13 თებერვალს13 თებერვალს ქუთაისში უნალექო ამინდს ელოდებიან, დღისით +20 და ღამით +10 გრადუსია მოსალოდნელი.ნალექს არც ოზურგეთში ელოდებიან, დღისით +20 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +11 გრადუსი იქნება. ბათუმში დღისით ჰაერი +21 გრადუსამდე გათბება, ხოლო ღამით +11 გრადუსი დაფიქსირდება.უნალექო ამინდია ფოთშიც. დღისით +20 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +12 გრადუსია მოსალოდნელი. მცირე ნალექი იქნება ზუგდიდში, თუმცა მზეც გამოანათებს, დღისით ტემპერატურა +21, ღამით კი +10 გრადუსია ნავარაუდევი.სოხუმშიც უნალექო დღეა. +18 გრადუსია მოსალოდნელი დღისით, ღამით +10 გრადუსი დაფიქსირდება.მესტიაში მცირე წვიმა იქნება. დღისით +8 გრადუსი იქნება, ღამით კი +2 გრადუსი დაფიქსირდება.ამბროლაურში წვიმიანი ამინდია, ჰაერი +12 გრადუსამდე გათბება, ღამით კი 5 გრადუსი დაფიქსირდება.ჭიათურაში უნალექო ამინდია, დღისით +14 გრადუსი, ღამით კი +7 გრადუსი დაფიქსირდება. ახალციხეშიც მზიანი დღეა, დღისით +13 გრადუსი, ღამით კი +7 გრადუსი იქნება.ახალქალაქში მცირე ნალექს ელოდებიან. ტემპერატურა დღისით -1, ღამით კი -4 დაფიქსირდება.ბორჯომში უნალექო დღეა, +13 იქნება დღისით, ღამით კი +4 გრადუსი დაფიქსირდება. უნალექო დღეა მოსალოდნელი ბაკურიანში, დღისით +7 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით +2 გრადუსი დაფიქსირდება.უნალექო დღეს ელოდებიან გორში, დღისით +14 გრადუსი, ღამის განმავლობაში კი +5 გრადუსი დაფიქსირდება. ცხინვალში ჰაერის ტემპერატურა +13 გრადუსი იქნება, ღამით კი 3 გრადუსი დაფიქსირდება.გუდაურში თოვლიანი ამინდია მოსალოდნელი, დღის განმავლობაში +3 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი ჰაერის ტემპერატურა -3 გრადუსი იქნება. მზიანი დღეა ომალოში, +5 ღამით კი -1 გრადუსი დაფიქსირდება.ლაგოდეხში უნალექო დღეს ელოდებიან. ჰაერის ტემპერატურა დღის განმავლობაში +14 გრადუსი იქნება, ღამით კი +4 გრადუსი დაფიქსირდება. უნალექო დღე იქნება თელავში, +13 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +7 გრადუსია ნავარაუდევი.ნალექი არც გურჯაანში იქნება. დღისით +14 გრადუსი, ღამით კი +8 გრადუსი დაფიქსირდება. სიღნაღში უნალექო დღეა მოსალოდნელი, დღისით +12 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით +7 გრადუსი დაფიქსირდება.რუსთავშიც მზიანი დღეა მოსალოდნელი, დღისით +13 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით კი +6 გრადუსი დაფიქსირდება.თბილისშიც მზიან დღეს ელოდებიან. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +12 გრადუსს მიაღწევს, ღამით კი +6 გრადუსი იქნება.
1770875520
როგორი ამინდია მოსალოდნელი საქართველოში 12 თებერვალს12 თებერვალს ქუთაისში უნალექო ამინდს ელოდებიან, დღისით +17 და ღამით +10 გრადუსია მოსალოდნელი.ნალექს არც ოზურგეთში ელოდებიან, დღისით +16 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +7 გრადუსი იქნება. ბათუმში დღისით ჰაერი +18 გრადუსამდე გათბება, ხოლო ღამით +10 გრადუსი დაფიქსირდება.უნალექო ამინდია ფოთშიც. დღისით +18 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +10 გრადუსია მოსალოდნელი. ნალექი არც ზუგდიდში იქნება, დღისით ტემპერატურა +17, ღამით კი +8 გრადუსია ნავარაუდევი.სოხუმშიც უნალექო დღეა. +15 გრადუსია მოსალოდნელი დღისით, ღამით +8 გრადუსი დაფიქსირდება.მესტიაში უნალექო დღე იქნება. დღისით +5 გრადუსი იქნება, ღამით კი -5 გრადუსი დაფიქსირდება. ამბროლაურში უნალექო ამინდია, ჰაერი +10 გრადუსამდე გათბება, ღამით კი 0 გრადუსი დაფიქსირდება.ჭიათურაში უნალექო ამინდია, დღისით +8 გრადუსი, ღამით კი +3 გრადუსი დაფიქსირდება. ახალციხეშიც მზიანი დღეა, დღისით +8 გრადუსი, ღამით კი -1 გრადუსი იქნება.ნალექს არც ახალქალაქში ელოდებიან. ტემპერატურა დღისით -2, ღამით კი -5 დაფიქსირდება.ბორჯომში უნალექო დღეა, +6 იქნება დღისით, ღამით კი +1 გრადუსი დაფიქსირდება. უნალექო დღეა მოსალოდნელი ბაკურიანში, დღისით +3 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით -4 გრადუსი დაფიქსირდება.უნალექო დღეს ელოდებიან გორში, დღისით +9 გრადუსი, ღამის განმავლობაში კი +1 გრადუსი დაფიქსირდება. ცხინვალში ჰაერის ტემპერატურა +8 გრადუსი იქნება, ღამით კი 0 გრადუსი დაფიქსირდება.გუდაურშიც უნალექო ამინდია მოსალოდნელი, დღის განმავლობაში -3 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი ჰაერის ტემპერატურა -6 გრადუსი იქნება. ნალექი არც ომალოში იქნება, -2 ღამით კი -5 გრადუსი დაფიქსირდება.ლაგოდეხში უნალექო დღეს ელოდებიან. ჰაერის ტემპერატურა დღის განმავლობაში +7 გრადუსი იქნება, ღამით კი +2 გრადუსი დაფიქსირდება. უნალექო დღე იქნება თელავში, +9 გრადუსი დაფიქსირდება, ღამით კი +1 გრადუსია ნავარაუდევი.ნალექი არც გურჯაანში იქნება. დღისით +9 გრადუსი, ღამით კი +1 გრადუსი დაფიქსირდება. სიღნაღში უნალექო დღეა მოსალოდნელი, დღისით +8 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით +2 გრადუსი დაფიქსირდება.რუსთავშიც მზიანი დღეა მოსალოდნელი, დღისით +8 გრადუსია მოსალოდნელი, ღამით კი +2 გრადუსი დაფიქსირდება.თბილისშიც მზიან დღეს ელოდებიან. ჰაერის ტემპერატურა დღისით +7 გრადუსს მიაღწევს, ღამით კი +2 გრადუსი იქნება.
1770790770
მოსალოდნელია გზებზე ლიპყინული, ქარბუქი, ზვავსაშიშროება - სინოპტიკოსების გაფრთხილებაგარემოს ეროვნული სააგენტო საქართველოში მოსალოდნელი ამინდის შესახებ მოსახლეობას აფრთხილებს.სინოპტიკოსების პროგნოზით, 11 თებერვალს აღმოსავლეთ საქართველოში მოსალოდნელია ნალექი, ზოგან ძლიერი, უმეტესად თოვლის სახით, ნისლი, ქარბუქი, გზებზე ლიპყინული, მაღალმთიან რაიონებში – ზვავსაშიშროება.„დიდთოვლობის, ხილვადობის გაუარესების, ქარბუქის, ლიპყინულის და ზვავსაშიშროების გამო საავტომობილო გზების ცალკეულ მონაკვეთებზე შესაძლებელია, შეიზღუდოს ტრანსპორტის მოძრაობა.მოსალოდნელმა ძლიერმა ნალექებმა შესაძლებელია გორაკ-ბორცვიან და მთიან ზონებში მეწყრული პროცესების ჩასახვა-გააქტიურება გამოიწვიოს (საფრთხის დონე საშუალო)“, – ნათქვამია გარემოს ეროვნული სააგენტოს ინფორმაციაში.